خانم شقایق عظیمی مدیرعامل شرکت برند "لانه"
1397-09-23

خانم شقایق عظیمی مدیرعامل شرکت برند "لانه"

عظیمی گفت: رویکرد ما به دخالت در طراحی منحصر به فرد است. طراحی‎ها به تولیداتی ختم شده که جنبه بومی، اصیل داشته، و با اینحال از لحاظ شیوه، جهانی هستند، که البته این مسئله بدون نقض ارزش‎های فرهنگی جوامعی‎ست که به مدت قرن‎ها  مشغول ساخت آنها بوده‎اند. لانه به مدت تقریباً دو سال مشغول همکاری نزدیک با خانه هدی در شیرآباد زاهدان بوده، آنها را در سیستم‎های تولید، ارتقای کیفیت و مدیریت آموزش داده و همین مسئله به موفقیتهای بسیاری انجامیده است.

او در ادامه گفت: لانه، کسب و کار اجتماعی جدیدیست که کالاهای خلاقانه مرتبط با منسوجات و هنرهای دستی خلق شده با همکاری اجتماعات صنعتگر بومی جایجای ایران را به فروش می‎رساند. کالاهای لانه شامل منسوجات خواب و دست‏سازه‎های دکوراتیو خانگی، الهام گرفته از فرهنگ شاعرانه و بومی ایرانی، با آمیزهای از کارهای دستی ایران و متدهای روز دنیاست.

شقایق عظیمی گفت: فعالیت مجموعه لانه براساس آموزش و همکاری تنگاتنگ با هنرمندان بومی جایجای ایران است. ایجاد تغییرات کیفی  پایدار در هنرهای دستی ایرانی و ارتقای سطح زندگی روزمره هنرمندان بومی، چالش و انگیزه اصلی این گروه است. ایران همواره در طول تاریخ تاثیر خود را بر هنر جهان داشته است. باور لانه چنین است که روحیه ایرانی قوت یافتن دوباره و احیا را دارد و در این مسیر، پارچه‏ها و محصولات این گروه می‏تواند جریان‏ساز باشد. به این واسطه لانه پا را از ایران فراتر می‏نهد و دایره روابط خود را جهت همکاری با طراحان و خریداران بین‏المللی گسترده می‏کند. سفر به نقاط مختلف دنیا به منظور تهیه مواد اولیه باکیفیت و ایجاد روابط کاری با طراحان جهان، راهی موثر برای مطرح شدن آثار این برند در بازار جهانی‏ست. این همان نقطه‏ایست که آنها از مرزهای ایران فراتر رفته و با شبک‏های از تامین کنندگان و طراحان بین‏المللی همراه ساخته است.  

او گفت: لانه به جوامع صنعتگر، به خصوص جوامع متشکل از زنان، به واسطه فراهم آوردن دانش و ابزار، جهت استفاده از ظرفیت آنها در حیطه ارتقای تولید و پایداری محیطی کمک می‏کند. ارتقای سطح زندگی زنان صنعتگر با پرداخت دستمزد منصفانه و کمک به آنها برای کسب توانمندی و مهارت، بخش مهمی از الگوی مورد نظر این برند برای ایجاد تغییرات و اشتغال‏زایی‏ست. تمامی قیمت‎ها با همکاری خود جوامع تعیین می‏شوند. هدف ما ارائه دستمزد منصفانه و همینطور توجه به شرایط فروش است، تا کسانی که برای تولید محصولاتمان فعالیت دارند از آن سود ببرند.